DZPN patronem akcji

Patronat nad akcją Stadiony Dla Kobiet i konkursem Piłkarska Miss objął Dolnośląski Związek Piłki Nożnej wraz z prezesem Andrzejem Padewskim, który z ramienia Zbigniewa Bońka został odpowiedzialny za rozwój kobiecej piłki nożnej w Polsce. Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc przy organizacji naszej akcji, w szczególności podczas meczu Polska – Włochy, który odbył się 11 listopada 2011 roku na Stadionie Miejski we Wrocławiu.

Oto treść pisma:

Wrocław 21.10.2011

Ogólnopolska społeczna akcja Stadiony Dla Kobiet.

Stadiony Dla Kobiet to pierwsza ogólnopolska, społeczna akcja propagująca bezpieczne emocje wśród kobiet na nowo-powstałych stadionach przed Euro 2012.

Organizatorem akcji jest Lingerose.com

Celem akcji jest przełamanie głęboko zakorzenionych stereotypów, które ukazują stadiony piłkarskie jak miejsca niebezpieczne, w których toczy się nieustanna walka na słowa i czyny. Taki punkt widzenia panujący powszechnie w mediach i społeczeństwie, buduje fałszywy obraz całego środowiska polskiej piłki nożnej, spychając je do marginesu społecznego. Rzeczywistość i statystki pokazują jednak, że sytuacja jest całkowicie odmienna. Dzięki usprawnieniu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, a także wprowadzeniu instytucji zakazu stadionowego, poziom bezpieczeństwa na piłkarskich stadionach rośnie z roku na rok. Najnowsze policyjne dane określają liczbę incydentów jako sporadyczną.

W XXI wieku, na nowopowstałych stadionach odbędzie się historyczne dla polskiej Piłki Nożnej wydarzenie – EURO 2012. To idealny moment na przełamanie barier, przecież Wszyscy mają prawo do bezpieczeństwa w każdym miejscu i czasie.

Poczuj Bezpieczne Emocje

Stadiony Dla Kobiet

One thought on “DZPN patronem akcji